مجله

آشنایی با ۱۰ ترفند استایل برای قد بلند تر به نظر رسیدن

آشنایی با ۱۰ ترفند استایل برای قد بلند تر به نظر رسیدن

چطور قد بلند تر به نظر برسیم؟

بلند بودن قد یکی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی در دنیا به شمار می‌رود. به‌طوری‌که اگر به استایل مدل‌ها و سلبریتی‌های مشهور دقت کنید، قطعاً بسیاری از آن‌ها از این معیار برخوردار هستند. حال داشتن قدبلند امروزه برای خانم‌ها و آقایان تقریباً به یک رویا تبدیل‌شده است. چراکه قد بخش تثبیت‌شده‌ای از حیات انسان بوده، و اصلاً قابل‌تغییر نیست.

به‌عنوان‌مثال اگر شما از جذابیت بخش‌هایی مثل بینی، پلک، لب‌ها و…رضایت نداشته باشید، می‌توانید با انجام جراحی‌های زیبایی فرم دلخواه را به این نواحی ببخشید. درحالی‌که در خصوص افزایش قد هیچ جراحی خاصی وجود ندارد، و افراد از زمان بلوغ تا پایان عمر قد ثابتی خواهند داشت.

تأثیر شال و روسری در مد و فشن

به همین دلیل قدبلند بودن برای افراد، امروزه به رویایی دست‌نیافتنی تبدیل‌شده است. اما امروزه با کمک طراحان و کارشناسان مد و استفاده از برخی ترفندهای خاص، می‌توان قدبلندتر به نظر رسید.‌ درواقع با پیاده‌سازی این ترفندها در استایل خود، می‌توانید خطای دید ایجاد نموده، و قد خود را بلندتر از چیزی که می‌باشد، جلوه دهید.

 در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از بهترین انواع ترفند استایل برای قد بلندتر شدن، پرداخته‌ایم:

از لباس‌هایی با خطوط راه‌راه عمودی استفاده کنید

یکی از ترفندهایی که به شما کمک می‌کند قدبلندتر باشید، استفاده از لباس‌هایی با خطوط راه‌راه عمودی می‌باشد. خطوط عمومی بر روی لباس می‌توانند چشم بیننده را به سمت بالا و پایین هدایت کنند، و خطای دید ایجاد نمایند.

 درنتیجه با پوشیدن این‌گونه لباس‌ها، قد افراد بسیار بلندتر جلوه خواهد کرد. حال اگر افراد از لباس‌هایی با خطوط افقی استفاده کنند، همه‌چیز بلعکس می‌شود. چراکه خطوط افقی اندام را پهن‌تر و گردتر جلوه داده، و موجب می‌شوند چاق‌تر به نظر برسید.

بلوز و‌ شلوار هم‌رنگ‌ استفاده کنید

دومین ترفند استایل برای قدبلندتر شدن، استفاده نمودن از بلوز و شلوار هم‌رنگ می‌باشد‌. اگر شما بلوز و شلوار بارنگ‌های متفاوت بر تن داشته باشید  قطعاً چشم مخاطب اندام شمارا به دو بخش تقسیم خواهد کرد. درنتیجه این مسئله موجب می‌شود قد شمارا کوتاه‌تر ببیند. اما‌ اگر از لباس‌های همرنگ و یکدست استفاده کنید، تمام استایل شما در یک قسمت در مقابل دید افراد قرارگرفته، و همین موجب قدبلندتر شدن شما خواهد شد.

موهایتان را بالا ببندید

بالا بستن موها نیز از بهترین انواع ترفند استایل برای قدبلند بودن می‌باشد. بسیاری از خانم‌ها طبق عادت همیشگی و روزانه، موهایشان را بر روی شانه‌ها ریخته و حالت خاصی به آن‌ها نمی‌دهند. این کار موجب می‌شود که اندام آن‌ها بسیار فشرده‌تر به نظر برسد. به‌جای این کار بهتر است موهایتان را بالا ببندید. بستن موها در حالت گوجه‌ای یا دم‌اسبی، ارتفاع سر و گردن را افزایش می‌دهد. درنتیجه همین باعث می‌شود قد شما در دید افراد، بلندتر از چیزی که می‌باشد به دید آید.

استفاده از کفش پاشنه‌بلند را فراموش نکنید

دیگر ترفند استایل برای قدبلندتر شدن، استفاده از کفش‌های پاشنه‌بلند می‌باشد. خانم‌ها معمولاً علاقه زیادی به استفاده از این نوع کفش‌ها دارند. به همین دلیل در استایل‌های مختلف از کفش‌هایی باپاشنه بلند استفاده کنند‌. پوشیدن کفش‌هایی باپاشنه پنج ‌تا هفت سانتی می‌تواند قد شمارا بسیار بلندتر کند.

 اما توجه داشته باشید که در پوشیدن کفش‌های بلند، به‌هیچ‌عنوان افراط نکنید‌. چراکه این کار موجب مضحک به نظر رسیدن استایل شما می‌شود. همچنین این مسئله می‌تواند سلامت پاها را نیز به خطر بیندازد، و موجب بروز کمردرد شود. پس تا حد امکان از پوشیدن کفش‌هایی باپاشنه بیش از ۷سانت خودداری نمایید.

شلوار دمپا گشاد استفاده کنید

پنجمین ترفند استایل برای قدبلندتر بودن، استفاده از شلوارهای دمپا گشاد می‌باشد. این شلوارها از گذشته‌ تاکنون همواره‌ترند بوده‌اند، و هم‌اکنون نیز طرفداران فراوانی دارند. به همین دلیل معمولاً خانم‌ها علاقه زیادی به استفاده از آن‌ها خواهند داشت. این شلوارها از بالا جذب و از ناحیه ساق پا گشاد هستند.

 به همین دلیل می‌توانند ارتفاع مچ پا تا کمر را بسیار بیشتر جلوه داده، و موجب قدبلندتر شدن شما شوند. این در حالی است که اگر از شلوارهای جذب و بسیار تنگ استفاده کنید، بدون شک پاها چاق‌تر و کوتاه‌تر به نظر می‌رسند. برای داشتن قدی رعنا و استایلی زیبا، حتماً چند مدل از این نوع شلوارها را در کمر لباس خود داشته باشید.

شلوار و کفش یکرنگ استفاده کنید

این ترفند استایل برای قدبلندتر بودن، معمولاً توسط سلبریتی‌های هالیوودی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اگر کفش و شلوار یکی باشند، چشم افراد نمی‌تواند مچ پا را تشخیص دهد. درنتیجه پا در یک‌ قسمت به دید آمده‌، و همین حقه ذهنی، موجب بلندتر شدن قد می‌شود.

شلوار بلند بپوشید

گرچه شلوارهای کوتاه امروزه طرفداران بی‌شماری دارند، اما می‌توانند قد شمارا کوتاه‌تر جلوه دهند. حال شلوارهای بلند می‌توانند ظاهر پا را بسیار کشیده‌تر نشان دهند، و در این صورت قد شما نیز بلندتر به نظر خواهد رسید.

نکات مهم برای خرید روسری مناسب افراد لاغر

از کمربند باریک استفاده کنید

دیگر ترفند استایل برای قد بلند داشتن، استفاده از کمربندهای باریک می‌باشد. کمربند بندهای باریک‌اندام را کشیده‌تر خواهند کرد. این در حالی است که کمربندهای کوتاه، می‌توانند عرض‌اندام را افزایش داده، و موجب کوتاه‌تر به نظر رسیدنتان شوند‌.

از کیف‌های ظریف استفاده کنید

شاید کمی عجیب باشد، اما نوع کیف نیز می‌تواند در بلندتر به نظر رسیدن‌ قد شما مؤثر باشد. اگر از کیف‌های بسیار بزرگ که شکل ساک می‌باشند استفاده کنید، اندام شما کوتاه‌تر و چاق‌تر به نظر خواهد رسید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از کیف‌های ظریف‌تر و کوچک‌تر استفاده کنید. چراکه این کیف‌ها موجب می‌شوند بخش بیشتری از اندام‌ شما نمایان شده، و قدتان در نگاه افراد بلندتر باشد.

مانتوی بلند بپوشید

آخرین ترفند استایل برای قدبلند بودن، استفاده از مانتوی بلند می‌باشد. اگر مانتوی کوتاه بر تن داشته باشید، بازهم اندام شما به دو بخش تقسیم‌شده و‌ همین موجب خطای دید می‌شود. اما اگر مانتوی بلند استفاده کنید، استایلی کشیده‌تر و چشم‌نوازتر خواهید داشت. پس بهتر است قد مانتویی که استفاده می‌کنید، حداقل تا پایین زانو باشد. اگر هم قد مانتو تا ناحیه مچ پا باشد نیز، قطعاً قد شما در بلندترین حالت خود جلوه خواهد کرد‌. پس حتماً از این ترفند استایل برای قدبلندتر بودن، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.