مجله

انواع گره شال و روسری

انواع گره شال و روسری

 

انواع گره شال و روسری

شال و روسری شاید اکسسوری موردعلاقه‌ی بسیاری‌ها باشد. شاید اگر خانم‌ها مجبور بودند فقط برای یک‌چیز خرید کنند که بتوانند تا آخر عمر از آن استفاده کنند، ممکن است آن چیز فقط یک شال یا روسری باشد. شال‌ها و روسری‌ها بسیار متنوع هستند. اما چگونه شال یا روسری را ببندیم؟ این داستان دیگری است!

شما می‌توانید با بستن روسری‌ها و شال‌ها به روش‌های منحصربه‌فرد، سبک استایل خود را تغییر دهید و بهتر و بهتر کنید. بنابراین ما این‌جا هستیم تا چند روش و منحصر به فرد را برای گروه‌زدن شال یا روسری با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید تا یاد بگیرید و حرفه‌ای شال و روسری را ببندید. در این مقاله به انواع گره شال و روسری هم به دور گردن و هم برای پوشش سر می‌پردازیم.

تأثیر شال و روسری در مد و فشن

نحوه‌ی بستن و انواع گره شال و روسری

بسیاری فکر می‌کنند که تنها با خرید یک روسری یا شال شیک و مجلسی و دقت به رنگ، کیفیت و طرح آن برای تبدیل شدن به خانمی شیک و باسلیقه کافی است. با این حال، لازم است دقت کنید که نحوه‌ي بستن شال و روسری شما تأثیر بسیار قابل توجهی بر ظاهر تان دارد.

اگر با انواع گره شال و روسری آشنا نباشید و شال و روسری تان را زیبا و حرفه‌ای نبندید، زیبایی پارچه‌ی تان هم آسیب می‌بیند. به‌عبارت دیگر، فرض کنیم که پارچه‌ای گران قیمت و خوش رنگ خریداری کردید که طراحی بسیار زیبا هم دارد. اگر آن را زیبا نبندید و زیبا گره نزنید، زیبایی و کیفیت خوب پارچه‌ی تان تحت تأثیر نحوه‌ی بستن قرار می‌گیرد و زیبایی أن از بین می‌رود.

خانم‌های خوش سلیقه تلاش می‌کنند تا با دقتی خاص به ظاهر خود توجه کنند. لذا نحوه‌ی مناسب بستن شال و روسری از نکاتی است که نیاز به دقت و هم‌چنین یادگیری برخی ترفندها دارد.

گره‌زدن روسری

در میان انواع گره شال و روسری، اگر بخواهید انواع مختلف گره‌های روسری را امتحان کنید، تنها چیزی که نیاز دارید، یک روسری بزرگ مربع یا مستطیل است تا چندین ظاهر متفاوت را با آن ایجاد کنید. یا از چند روسری مورد علاقه‌ی تان در اندازه‌های مختلف استفاده کنید، اما برای ایجاد اکثر گره‌ها حتی فقط یک روسری با اندازه‌ی متوسط کافی است.

بدیهی است که روسری کوتاه‌تر برای بستن آن به دور گردن بهترین است، در حالی که روسری بلندتر برای گره‌های پیچیده‌تر و پوشش سر مناسب‌تر می‌باشد. روسری‌های سنگین زمستانی، طبق تجربه، برای یک چرخش ساده ایده‌آل هستند. اما با خیال راحت هر گره را با چند نوع روسری امتحان کنید تا ببینید چگونه به نظر می‌رسد.

انواع گره روسری دور گردن

روسری را می‌توانید با روش‌های مختلف به دور گردن تان گره بزنید. این‌جا به چند روش اشاره می‌کنیم:

  • یکی از روش‌ها این است که ابتدا روسری چهارگوش را از وسط تا می‌زند تا به یک پارچه‌ی سه گوش تبدیل شود. سپس گوشه‌ای از روسری را گرفته در یک سمت گردن خود نگه‌می‌دارید و سایر قسمت‌های روسری را طوری به دور گردن خود می‌پیچید که بخش پهن‌تر آن را جلوی گردن تان قرار بگیرد. در آخر نوک‌ گوشه‌های روسری را زیر بخش‌های رویی آن جاسازی می‌کنید تا نمایان نباشند.
  • روش دیگر این است که باز هم روسری را از وسط تا بزنید تا سه گوش شود. سپس قسمت پهن تر ان را جلوی گلوی خود قرار داده و از هر دو سمت، گوشه‌های روسری را به دور گردن خود بپیچید. چنان‌چه در شکل زیر هم نشان داده شده، انتهای گوشه‌های روسری را در یک سمت گردن تان گره بزنید، به‌طوری که یک گوشه در پشت سر گردن و گوشه‌ی دیگر جلوی گردن شما قرار بگیرد.

انواع گره روسری برای پوشش سر

از میان انواع گره شال و روسری اشاره‌ای می‌کنیم به چند روش برای گره‌زدن روسری به منظور پوشش سر. همان‌طوری که روش‌های مختلف برای گره‌زدن روسری به دور گردن وجود دارند، روسری را می‌توانید با روش‌های گوناگون و متنوعی در سر تان هم ببندید. این‌جا به چند روش به‌طور نمونه اشاره می‌کنیم:

ابتدا یک هدبند به سر کنید که رنگ آن با رنگ روسری تان هم‌خوانی داشته باشد. سپس روسری را از وسط تا بزنید تا سه گوش شود. گوشه‌ای از روسری را روی سر قرار دهید و بخش باقی‌مانده را به دور آن بپیچید. اگر شل بود می‌توانید با چند تا سنجاق آن را محکم کنید. دو گوشه‌ی روسری را (یکی از زیر و یکی از بالا) به هم گره بزنید تا زیر بخش‌های پهن روسری پنهان شوند. سپس گوشه‌های روسری را مرتب نمایید.

نحوه‌ی بستن روسری برای پوشش سر.

روش دیگر می‌تواند طوری باشد که روسری را از وسط تا نزنید، بلکه گوشه‌ای از آن را که طرحی زیبا هم داشته باشد به دور صورت تان ببندید. سپس گوشه‌های باقی‌مانده را سه‌ گوش به دور سر تان بپیچید. گوشه‌ی دیگر روسری را روی شانه‌ی مقابل با سنجاق محکم کنید. حال روسری تان را مرتب کنید و زیبایی آن لذت ببرید.

طریقه بستن شال ضخیم

بستن شال

همانند روسری، شال را هم می‌توان با روش‌هایی زیبا بست و گره زد. در برخی کشورها کاربرد شال خیلی بیش‌تر از روسری است و تنوع بسیار بیش‌تری از آن هم وجود دارد. این‌جا تصمیم داریم تا شما را با روش‌های بستن شال چه به دور گردن و چه برای پوشش سر آشنا سازیم.

انواع بستن شال به دور گردن

بسیاری دوست دارند تا برای ارتقای استایل خود، شال را با مدل‌های زیبا به دور گردن خود ببندند. این‌جا به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

  • یکی از مدل‌های بستن شال، نحوه‌ی کرواتی آن است. به این منظور، شال را به دور گردن تان بیاویزید، به‌طوری که هر دو طرف آن قرینه باشد. سپس یکی از گوشه‌های را گره بزنید و گوشه‌ی مقابل را به داخل آن وارد کنید و بکشید. مطابق شکل زیر می‌توانید جای گره بزرگ را تعیین کنید.
  • یک مدل زیبای دیگر برای بستن شال به دور گردن، طوری است که شال را با دو تا دور به دور گردن به‌طور متناظر می‌پیچند و سپس با یک گره ظریف دو گوشه را به هم متصل می‌کنند. بهتر است گره در یک گوشه‌ی گردن باشد.

 

انواع بستن شال برای پوشش سر

در کشورهای اسلامی، دلیل استفاده از شال در واقع برای پوشش سر و حجاب است. این‌جا به دو مدل‌ بستن شال به این منظور می‌پردازیم:

ابتدا شال را روی سر قرار دهید و زیر چانه‌ی تان را محکم کنید. سپس یک گوشه‌ی نسبتا بلندتر آن را به دور سر بپیچید و با سنجاق گوشه‌ی آن را محکم نمایید. گوشه‌ی دیگر را که ازاد است می‌تواند روی شانه‌ی مقابل ببندید.

شال تان را روی سر قرار دهید و یک گوشه را از پشت گردن به سمت مقابل بیاورید. آن‌گاه گوشه‌ی دیگر را نیز با دور زدن به دور گوشه‌ی مقابل به سمت دیگر گردن بکشید. در نهایت، یکی از گوشه‌های آزاد را به گونه‌ی پهن به جلوی سینه‌ی خود قرار دهید.

سخن پایانی

امیدواریم توانسته باشیم برخی انواع گره شال و روسری را معرفی کرده باشیم. چنان‌چه گفتیم، به‌علاوه‌ی رنگ و مدل یا طرح شال و روسری، نحوه‌ی بستن آن نیز مهم است. لذا می‌توانید با انتخاب یک مدل بهتر به زیبایی استایل تان بیفزایید.

فروشگاه اینترنتی روسری آبی شال و روسری‌های زیبایی با کیفیت بسیار بالا عرضه می‌نماید. بهترین جنس‌ها و تنوع رنگ را در این فروشگاه بیابید و از طرح‌های زیبای این فروشگاه با قیمتی مناسب لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.